Shpallje vendi i lirë pune, punonjës shërbimi Rep. Usht. 2004, FD

Pozicioni i punës: punonjës shërbimi,
Reparti/Institucioni: Reparti Ushtarak Nr. 2004 (Flotilja Detare) në Forcën Detare,
Vendi: Pashaliman
Mënyra e aplikimit: me dosje dhe intervistë,
Lloji i kontratës së punës: pa afat,
Data e fillimit të aplikimit: 30.10.2018
Data e mbylljes së aplikimit: 13.11.2018

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word


Shpallje vendi i lirë pune, specialist për logjistikën në Seksionin e Mbështetjes me Shërbime, QKMBMMFA

Pozicioni i punës: specialist për logjistikën në Seksionin e Mbështetjes me Shërbime,
Reparti/Institucioni: Reparti Ushtarak 6004, Qendra e Kulturës, Medias, Botimeve të Mbrojtjes dhe Muzeu i FA,
Vendi: Tiranë, 
Mënyra e aplikimit: me dosje dhe intervistë,
Lloji i kontratës së punës: 6-mujore,
Data e fillimit të aplikimit: 29.10.2018
Data e mbylljes së aplikimit: 12.11.2018

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word


Shpallje vendi i lirë pune, specialist infrastrukture në Sektorin e Certifikimit dhe Teknologjisë, Rep. Usht. 6010, IGJIU

Pozicioni i punës: specialist infrastrukture në Sektorin e Certifikimit dhe Teknologjisë,
Reparti/Institucioni: Reparti Ushtarak 6010, IGJIU,  
Vendi: Tiranë, 
Mënyra e aplikimit: me dosje dhe intervistë,
Lloji i kontratës së punës: 1-vjeçare,
Data e fillimit të aplikimit: 24.10.2018
Data e mbylljes së aplikimit: 21.11.2018

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word


Filluan regjistrimet e kandidatëve për ushtarë/detarë aktivë në FA për periudhën 18 shkurt - 26 prill 2019 sipas rajoneve

Qendra e Personel Rekrutimit ka filluar regjistrimin e kandidatëve për ushtarë/detarë aktivë dhe kërkon të rekrutojë 105 kandidatë për ushtarë/detarë aktivë për periudhën 18 shkurt - 26 prill 2019, sipas rajoneve dhe sipas specialiteteve në këto përpjestime:

Rajone

Tiranë 51 kandidatë,
Shkodër 18 kandidatë,
Lezhë 2 kandidatë,
Durrës 8 kandidatë,
Gramsh 8 kandidatë,
Poliçan 10 kandidatë,
Berat kandidatë,
Elbasan 2 kandidatë, 
Burrel kandidat,
Kukës 1 kandidat.

Specialitete

Ndërlidhje 9,
Polici Ushtarake 2,
Këmbësori 27,
AT 1,
Shofer 9,
Furnizim 3,
Mirëmbajtje 1,
Zbulim 2,
Xhenio 1,
Infermieri 17,
MNZ 1,
Roje 37,
Muzikant 5.

Dokumentin pdf përmban informacionin e plotë për procedurat, kriteret, afatet, testimet etj
Formulari i aplikimit dhe i pranimit në formatin word

Afati kohor për dorëzimin e dokumentacionit pranë QPR është deri në 14 dhjetor 2018.

Tel: 042 348 588
Ministeriali i NATO, Xhaçka: 2% e PBB për FA deri në vitin 2024 4-5 tetor 2018Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka mori pjesë në Ministerialin e Mbrojtjes së vendeve anëtare të Aleancës të Atlantikut të Veriut...
Buletini mujor nëntor 2018Ditari, të rejat kryesore nëntor 2018...
Ministrja Xhaçka vizitë zyrtare në SHBA 17-18 prill 2018Washington - Shtetet e Bashkuara të Amerikës e vlerësojnë Shqipërinë një aleat të denjë të NATO dhe vend lider në Ballkanin Perëndimor...
FA shpëtojnë nënën e sëmurë në Kukës27 shkurt 2018Pas 3 orë ecjeje në këmbë, Forcat Armatosura kanë arritur të transportojnë për në spitalin rajonal të Kukësit...
Ministeriali i NATO, takimi Stoltenberg - Xhaçka14 - 15 shkurt 2018Ministrja Xhaçka merr pjesë në takimin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO në Bruksel...
Fotogaleri/FA angazhim maksimal për situatën e përmbytjeveNëntor - Dhjetor 2017Angazhimi i Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë për situatën e përmbytjeve.
NATO: Misioni i “Orikut” në Egje, moment i rëndësishëm për Forcat Detare shqiptare24 nëntor 2017Misionit të anijes patrulluese të forcës detare shqiptare “Oriku”, e cila ishte pjesë e operacionit të NATO-s, “Sea Guardian”, i është dedikuar një shkrim në faqen zyrtare të NATO-s...
BBC: Shqipëria rehabiliton varrezat e dëshmorëve pas dekadash të lëna në harresë15 nëntor 2017Prestigjiozja britanike BBC, i ka bërë jehonë nismës së Ministrisë së Mbrojtjes për rehabilitimin e varrezave të dëshmorëve...
Mbyllet takimi i shefave të Mbrojtjes të NATO17 shtator 2017Mbylli punimet formale Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila u zhvillua për herë të parë në vendin tonë...
Zhvillohet në Tiranë Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO16 shtator 2017Në vendin tonë ka nisur punimet Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila mbledh së bashku shefat e shtabeve të ushtrive të vendeve anëtare të Aleancës...
Intervistë me gjeneral Petr Pavel, kryetar i Komitetit Ushtarak të NATO15 shtator 2017Intervistë me gjeneral Petr Pavel dhënë për revistën "Mbrojtja"...
Zhvillohet stërvitja shqiptaro-britanike “Ushtar Eagle 17”14 shtator 2017Në kuadër të stërvitjes së përbashkët ndërmjet FA të Shqipërisë dhe FA të Mbretërisë së Bashkuar u zhvillua sot “Dita e Vizitorëve të Shquar” të stërvitjes “Ushtar Eagle 17”...
Programi qeverisës 2017-2021 për Sigurinë dhe Mbrojtjen13 shtator 2017Qeveria e re e RSH mori detyrën pas ceremonisë së betimit në Presidencë. Nga programi qeverisës 2017-2021 veçojmë pjesën që ka lidhje me Sigurinë dhe Mbrojtjen...
Kontributi i Forcave të Armatosura në infrastrukturëShtator 2017Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura gjithmonë kanë treguar përkushtim dhe angazhim maksimal në ndihmë të popullsisë civile...
Bëhuni pjesë e Forcave të Armatosuraprill 2018Qendra e Personel Rekrutimit ka filluar regjistrimin e kandidatëve për ushtarë/detarë aktivë dhe kërkon të rekrutojë 100...
Strategjia UshtarakeKorrik 2015Në themel të Strategjisë Ushtarake të Republikës së Shqipërisë është aspirata e popullit shqiptar dhe vullneti politik për të realizuar vizionin e përbashkët...
Direktiva e Mbrojtjes 2018Shkurt 2018 Dokumenti bazë mbi planet dhe programet e punës e të veprimtarive të MM, të FA në përmbushje të misionit kushtetues, si dhe detyrimeve si vend anëtar i NATO...
Revista Mbrojtja Nr. 12 (2018) Dhjetor 2018Numri i fundit i revistës "Mbrojtja"...
Gazeta Ushtria 30 nëntor 2018Numri i fundit i të përjavshmes gazeta "Ushtria"...


Arkivi Lajmeve
Dhjetor 2018
Ma En Pr Sh Di
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6