Rekrutohen kandidatë për studime në Institucionet e Larta Arsimore Ushtarake të Britanisë së Madhe

Qendra e Personel Rekrutimit, ka filluar regjistrimin e kandidatëve për të ndjekur kurset:

Commissioning course”, i cili do të zhvillohet në periudhën 27 nëntor 2017-14 dhjetor 2018 në Akademinë Ushtarake Mbretërore Sandhurst, në Britaninë e Madhe dhe
Initial Officer Training”, i cili do të zhvillohet në periudhën 01 janar-20 korrik 2018 në Cranwell të Britanisë së Madhe, për 2 (dy) të drejta studimi.

Afati kohor për dorëzimin e dokumentacionit pranë QPR është deri në 18 tetor 2017.

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit Aneksi A në formatin Word


Shpallje vendi i lirë pune, manovrator (2), ndihmësmanovrator (2), infermier, tornitor Rep. Usht. 4030, 4009

Pozicioni i punës: manovrator (2), ndihmësmanovrator (2), infermier, tornitor,
Reparti/Institucioni: Rep. Usht. 4030, 4009
Vendi: Kukës, Tiranë,
Paga: sipas VKM, nr. 717, datë 23.6.2009
Lloji i kontratës së punës: 3 mujore,
Procedura e përzgjedhjes së kandidatëve: me dosje,
Data e fillimit të aplikimit: 11.09.2017
Data e mbylljes së aplikimit: 26.09.2017

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word


Shpallje vendi i lirë pune, specialist QPR

Qendra e Personel Rekrutimit vazhdon regjistrimin e kandidatëve për kompletimin e Tabelës së Organizimit dhe Pajisjeve për vende dhe funksione të lira për pozicionin: “Specialist për rezervën”, në Seksionin e Rezervës për Komandën Mbështetëse, në Sektorin e Rekrutimit Oficer, Ushtar, Rezervë për Forcat/Komandat, në QPR, për Qarkun Tiranë.
Afati kohor për dorëzimin e dokumentacionit pranë QPR-së është deri në 14 gusht 2017.

Pozicioni i punës: “Specialist për rezervën” C2,
Reparti/Institucioni: 6670, QPR
Vendi: Qarku Tiranë,
Lloji i kontratës së punës: 3 mujore,
Procedura e përzgjedhjes së kandidatëve: me dosje dhe me intervistë,
Data e fillimit të aplikimit: 31.07.2017
Data e mbylljes së aplikimit: 14.08.2017

Formulari i aplikimit në formatin Word


Shpallje vendi i lirë pune, punonjës mirëmbajtje QNOD

Pozicioni i punës: punonjës mirëmbajtje,
Reparti/Institucioni: QNOD
Vendi: Plepa, Durrës,
Paga: VKM nr. 202, datë 15.03.2017 “Për pagat e punonjësve mbështetës”
Lloji i kontratës së punës: 3 mujore,
Procedura e përzgjedhjes së kandidatëve: me dosje dhe me intervistë,
Data e fillimit të aplikimit: 01.08.2017
Data e mbylljes së aplikimit: 15.08.2017

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word


Rekrutohen kandidatë për studime në Institucionet e Larta Arsimore Ushtarake të Turqisë

Qendra e Personel Rekrutimit kërkon të rekrutojë kandidatë për studime ushtarake në Institucionet e Larta Arsimore Ushtarake të Turqisë për vitin akademik 2017-2018, 10 (dhjetë) të drejta studimi si më poshtë vijon :

• Shkolla e Lartë e Forcës Tokësore 3 (tre) kuota
• Shkolla e Lartë e Forcës Ajrore 2 (dy) kuota
• Shkolla e Lartë e Forcës Detare 3 (dy) kuota
• Akademia e Lartë Ushtarake Mjekësore “GATA” 2 kuota

Afati kohor për dorëzimin e dokumentacionit pranë QPR-së është deri në 16.08. 2017.

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit Aneksi A në formatin Word
Fotogaleri/FA angazhim maksimal për situatën e përmbytjeve Nëntor - Dhjetor 2017Angazhimi i Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë për situatën e përmbytjeve.
NATO: Misioni i “Orikut” në Egje, moment i rëndësishëm për Forcat Detare shqiptare 24 nëntor 2017Misionit të anijes patrulluese të forcës detare shqiptare “Oriku”, e cila ishte pjesë e operacionit të NATO-s, “Sea Guardian”, i është dedikuar një shkrim në faqen zyrtare të NATO-s...
Ministrja Xhaçka në Ministerialin e NATO në Bruksel 8-9 nëntor 2017Ministeriali i NATO në nivelin e ministrave të Mbrojtjes, që u mbajt në datat 8 dhe 9 nëntor në Bruksel konfirmoi vlerësimin që aleatët...
BBC: Shqipëria rehabiliton varrezat e dëshmorëve pas dekadash të lëna në harresë 15 nëntor 2017Prestigjiozja britanike BBC, i ka bërë jehonë nismës së Ministrisë së Mbrojtjes për rehabilitimin e varrezave të dëshmorëve...
Mbyllet takimi i shefave të Mbrojtjes të NATO 17 shtator 2017Mbylli punimet formale Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila u zhvillua për herë të parë në vendin tonë...
Zhvillohet në Tiranë Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO 16 shtator 2017Në vendin tonë ka nisur punimet Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila mbledh së bashku shefat e shtabeve të ushtrive të vendeve anëtare të Aleancës...
Intervistë me gjeneral Petr Pavel, kryetar i Komitetit Ushtarak të NATO 15 shtator 2017Intervistë me gjeneral Petr Pavel dhënë për revistën "Mbrojtja"...
Zhvillohet stërvitja shqiptaro-britanike “Ushtar Eagle 17” 14 shtator 2017Në kuadër të stërvitjes së përbashkët ndërmjet FA të Shqipërisë dhe FA të Mbretërisë së Bashkuar u zhvillua sot “Dita e Vizitorëve të Shquar” të stërvitjes “Ushtar Eagle 17”...
Programi qeverisës 2017-2021 për Sigurinë dhe Mbrojtjen 13 shtator 2017Qeveria e re e RSH mori detyrën pas ceremonisë së betimit në Presidencë. Nga programi qeverisës 2017-2021 veçojmë pjesën që ka lidhje me Sigurinë dhe Mbrojtjen...
Ministrja Kodheli në Ministerialin e Mbrojtjes në Bruksel 29 qershor 2017Ministrja e Mbrojtjes znj. Mimi Kodheli në Bruksel ku mori pjesë në takimin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO...
Angazhimi i FA gjatë përmbytjeve, nëntor 2016 8 - 13 tetor 2016FA u angazhuan me forca dhe mjete në ndihmë të banorëve të prekur nga përmbytjet që përfshinë pothuajse gjithë vendin...
Forcat e Armatosura të Shqipërisë 2015-2016 2016Misionet, Modernizimi, Stërvitjet e Përbashkëta, Bashkëpunimi në fushën e mbrojtjes, ai civil-ushtarak dhe rekrutimet....
Kontributi i Forcave të Armatosura në infrastrukturë Shtator 2017Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura gjithmonë kanë treguar përkushtim dhe angazhim maksimal në ndihmë të popullsisë civile...
Bëhuni pjesë e Forcave të Armatosura janar 2015Ministria e Mbrojtjes për vitin 2015 do të pranojë 500 ushtarë/detarë aktivë në radhët e FA. Prej këtij kontingjenti, 250 ushtarë/detarë aktivë do të pranohen në fazën e parë ndërsa pjesa tjetër në gjashtëmujorin e dytë...
Bashoku edhe ti! Bëhu pjesë e nismës, #shqiperiajoduhanit
Strategjia e Sigurisë Kombëtare Korrik 2015Në themel të Strategjisë së Sigurisë Kombëtare të Republikës së Shqipërisë është aspirata e popullit shqiptar dhe vullneti politik për të realizuar vizionin e përbashkët...
Direktiva e Mbrojtjes 2018 Shkurt 2018 Dokumenti bazë mbi planet dhe programet e punës e të veprimtarive të MM, të FA në përmbushje të misionit kushtetues, si dhe detyrimeve si vend anëtar i NATO...
Revista Mbrojtja Nr. 02 (2018) Shkurt 2018Numri i fundit i revistës "Mbrojtja"...
Gazeta Ushtria 16 shkurt 2018Numri i fundit i të përjavshmes gazeta "Ushtria"...


Arkivi Lajmeve
Shkurt 2018
Ma En Pr Sh Di
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4