Rekrutohen kandidatë për Përgatitjen e Oficerit të Ri në AFA

Qendra e Personel Rekrutimit, do të rekrutojë kandidatë për të ndjekur studimet për Përgatitjen e Oficerit të Ri në Akademinë e Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë, për vitin akademik 2018 - 2019, për 60 (gjashtëdhjetë) të drejta studimi.

Bazuar në shkresën e SHSHPFA nr. 5034/2, date 27.08.2018, "Për shtyrje të afatit të përzgjedhjes dhe rekrutimin e kandidatëve për ndjekjen e Kursit te Përgatitjes së Oficerit të Ri, në Akademinë e Forcave te Armatosura, për vitin akademik 2018 - 2019"

Afati i ri kohor për dorëzimin e dokumentacionit pranë Qendrës së Personel Rekrutimit është deri në 14 shtator 2018.

dhe datat e reja të testimit janë si më poshtë:

Testimi fizik 17 shtator 2018
Testimi i gjuhes së huaj 18 shtator 2018
Testimi intelektual 19 shtator 2018
Testimi psikologjik 20 shtator 2018

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit ANEX A në formatin Word


Shpallje vendi i lirë pune, specialist për rezervën në Sektorin e Rezervës për Forcën Ajrore, pranë QPR

Pozicioni i punës: specialist për rezervën, në Sektorin e Rezervës për Forcën Ajrore, 
Reparti/Institucioni: Reparti Ushtarak Nr.6670, Qendra e Personel Rekrutimit,
Vendi: Garnizoni Skënderbej, Tiranë
Mënyra e aplikimit: me dosje dhe me intervistë,
Lloji i kontratës së punës: pa afat,
Data e fillimit të aplikimit: 15.08.2018
Data e mbylljes së aplikimit: 30.08.2018

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word


Shpallje vendi i lirë pune, shef i shtëpive të pushimit të ushtarakëve, Rep. Usht. 6630

Pozicioni i punës: shef i shtëpive të pushimit të ushtarakëve, 
Reparti/Institucioni: Rep. Usht. 6630,
Vendi: Tiranë
Mënyra e aplikimit: me dosje dhe me intervistë,
Lloji i kontratës së punës: 3 - mujore,
Data e fillimit të aplikimit: 09.08.2018
Data e mbylljes së aplikimit: 23.08.2018

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word


Shpallje vendi i lirë pune, punëtor mirëmbajtje/elektricist/MNZSH, Rep. Usht. 4006, KM

Pozicioni i punës: punëtor mirëmbajtje/elektricist/MNZSH, 
Reparti/Institucioni: Reparti Ushtarak nr.4006, KM, 
Vendi: Qafë Mollë Tiranë, 
Mënyra e aplikimit: me dosje dhe me intervistë,
Lloji i kontratës së punës: 3 - mujore,
Data e fillimit të aplikimit: 06.08.2018
Data e mbylljes së aplikimit: 20.08.2018

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word
Ministeriali i NATO, Xhaçka: 2% e PBB për FA deri në vitin 2024 4-5 tetor 2018Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka mori pjesë në Ministerialin e Mbrojtjes së vendeve anëtare të Aleancës të Atlantikut të Veriut...
Buletini mujor nëntor 2018Ditari, të rejat kryesore nëntor 2018...
Ministrja Xhaçka vizitë zyrtare në SHBA 17-18 prill 2018Washington - Shtetet e Bashkuara të Amerikës e vlerësojnë Shqipërinë një aleat të denjë të NATO dhe vend lider në Ballkanin Perëndimor...
FA shpëtojnë nënën e sëmurë në Kukës27 shkurt 2018Pas 3 orë ecjeje në këmbë, Forcat Armatosura kanë arritur të transportojnë për në spitalin rajonal të Kukësit...
Ministeriali i NATO, takimi Stoltenberg - Xhaçka14 - 15 shkurt 2018Ministrja Xhaçka merr pjesë në takimin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO në Bruksel...
Fotogaleri/FA angazhim maksimal për situatën e përmbytjeveNëntor - Dhjetor 2017Angazhimi i Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë për situatën e përmbytjeve.
NATO: Misioni i “Orikut” në Egje, moment i rëndësishëm për Forcat Detare shqiptare24 nëntor 2017Misionit të anijes patrulluese të forcës detare shqiptare “Oriku”, e cila ishte pjesë e operacionit të NATO-s, “Sea Guardian”, i është dedikuar një shkrim në faqen zyrtare të NATO-s...
BBC: Shqipëria rehabiliton varrezat e dëshmorëve pas dekadash të lëna në harresë15 nëntor 2017Prestigjiozja britanike BBC, i ka bërë jehonë nismës së Ministrisë së Mbrojtjes për rehabilitimin e varrezave të dëshmorëve...
Mbyllet takimi i shefave të Mbrojtjes të NATO17 shtator 2017Mbylli punimet formale Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila u zhvillua për herë të parë në vendin tonë...
Zhvillohet në Tiranë Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO16 shtator 2017Në vendin tonë ka nisur punimet Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila mbledh së bashku shefat e shtabeve të ushtrive të vendeve anëtare të Aleancës...
Intervistë me gjeneral Petr Pavel, kryetar i Komitetit Ushtarak të NATO15 shtator 2017Intervistë me gjeneral Petr Pavel dhënë për revistën "Mbrojtja"...
Zhvillohet stërvitja shqiptaro-britanike “Ushtar Eagle 17”14 shtator 2017Në kuadër të stërvitjes së përbashkët ndërmjet FA të Shqipërisë dhe FA të Mbretërisë së Bashkuar u zhvillua sot “Dita e Vizitorëve të Shquar” të stërvitjes “Ushtar Eagle 17”...
Programi qeverisës 2017-2021 për Sigurinë dhe Mbrojtjen13 shtator 2017Qeveria e re e RSH mori detyrën pas ceremonisë së betimit në Presidencë. Nga programi qeverisës 2017-2021 veçojmë pjesën që ka lidhje me Sigurinë dhe Mbrojtjen...
Kontributi i Forcave të Armatosura në infrastrukturëShtator 2017Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura gjithmonë kanë treguar përkushtim dhe angazhim maksimal në ndihmë të popullsisë civile...
Bëhuni pjesë e Forcave të Armatosuraprill 2018Qendra e Personel Rekrutimit ka filluar regjistrimin e kandidatëve për ushtarë/detarë aktivë dhe kërkon të rekrutojë 100...
Strategjia UshtarakeKorrik 2015Në themel të Strategjisë Ushtarake të Republikës së Shqipërisë është aspirata e popullit shqiptar dhe vullneti politik për të realizuar vizionin e përbashkët...
Direktiva e Mbrojtjes 2018Shkurt 2018 Dokumenti bazë mbi planet dhe programet e punës e të veprimtarive të MM, të FA në përmbushje të misionit kushtetues, si dhe detyrimeve si vend anëtar i NATO...
Revista Mbrojtja Nr. 12 (2018) Dhjetor 2018Numri i fundit i revistës "Mbrojtja"...
Gazeta Ushtria 30 nëntor 2018Numri i fundit i të përjavshmes gazeta "Ushtria"...


Arkivi Lajmeve
Dhjetor 2018
Ma En Pr Sh Di
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6