Shpallje vendi i lirë pune, llamarinist dhe bojaxhi, Rep. Usht. 3006, Farkë (FAj)

Pozicioni i punës: llamarinist dhe bojaxhi,
Reparti/Institucioni: Reparti Ushtarak nr. 3006, Farkë, Forca Ajrore
Vendi: Farkë, Tiranë
Paga: sipas VKM nr. 202, datë 15.03.2017
Lloji i kontratës së punës: për një kohëzgjatje të pacaktuar,
Procedura e përzgjedhjes së kandidatëve: me dosje,
Data e fillimit të aplikimit: 23.05.2017
Data e mbylljes së aplikimit: 06.06.2017

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word


Shpallje vendi i lirë pune, vrojtues meteorolog, Rep. Usht. 3008, Laprakë (FAj)

Pozicioni i punës: vrojtues meteorolog,
Reparti/Institucioni: Reparti Ushtarak nr. 3008, Laprakë, Forca Ajrore
Vendi: Laprakë,Tiranë
Paga: sipas VKM nr. 202, datë 15.03.2017
Lloji i kontratës së punës: për një kohëzgjatje të pacaktuar,
Procedura e përzgjedhjes së kandidatëve: me dosje,
Data e fillimit të aplikimit: 19.05.2017
Data e mbylljes së aplikimit: 02.06.2017

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word


Shpallje vendi i lirë pune, shofer, manovrator, punëtor mirëmbajtje, KM

Pozicioni i punës: shofer, manovrator, punëtor mirëmbajtje,
Reparti/Institucioni: 4007, 4040, 4009 Komanda Mbështetëse
Vendi: Tiranë
Paga: sipas VKM, nr. 717, datë 23.6.2009
Lloji i kontratës së punës: për një kohëzgjatje të përcaktuar,
Procedura e përzgjedhjes së kandidatëve: me dosje,
Data e fillimit të aplikimit: 16.05.2017
Data e mbylljes së aplikimit: 30.05.2017

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word


Shpallje vendi i lirë pune, punëtor mirëmbajtje, Rep. Usht. 6630

Pozicioni i punës: punëtor mirëmbajtje
Reparti/Institucioni: Rep. Usht. 6630
Vendi: Jalë -Vlorë
Paga: sipas VKM, nr. 717, datë 23.6.2009
Lloji i kontratës së punës: 3 - mujore,
Procedura e përzgjedhjes së kandidatëve: me dosje dhe intervistë
Data e fillimit të aplikimit: 16.05.2017
Data e mbylljes së aplikimit: 31.05.2017

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word


Shpallje vendi i lirë pune, shofer, teknik i mesëm (tapicier, marangoz), përpunues shëndetësor uji/moto-pompist, KM

Pozicioni i punës: shofer, teknik i mesëm (tapicier, marangoz), përpunues shëndetësor uji/moto-pompist
Reparti/Institucioni: 4007, 4006, Komanda Mbështetëse
Vendi: Tiranë
Paga: sipas VKM, nr. 717, datë 23.6.2009
Lloji i kontratës së punës: për një kohëzgjatje të përcaktuar,
Procedura e përzgjedhjes së kandidatëve: me dosje,
Data e fillimit të aplikimit: 15.05.2017
Data e mbylljes së aplikimit: 29.05.2017

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word


Shpallje vendi i lirë pune, infermier, Rep. Usht. 3006, Farkë (FAj)

Pozicioni i punës: infermier,
Reparti/Institucioni: Reparti Ushtarak nr. 3006, Farkë, Forca Ajrore
Vendi: Farkë,Tiranë
Paga: sipas VKM nr. 188, datë 15.03.2017
Lloji i kontratës së punës: për një kohëzgjatje të përcaktuar,
Procedura e përzgjedhjes së kandidatëve: me dosje,
Data e fillimit të aplikimit: 10.05.2017
Data e mbylljes së aplikimit: 25.05.2017

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word


Fillon Stërvitja e Përbashkët Command Post Exercise “LogEx 17”

Filloi Stërvitja e Përbashkët Command Post Exercise “LogEx 17”, e cila do të vijojë deri më datë 19 maj.

Në datën 16 maj 2017 zhvillohet Ceremonia e Ditës Atasheve (DATT - Day)

Në datën 17 maj 2107 zhvillohet Ceremonia e Ditës së Vizitorëve të Shquar (DV-Day)

 
Fotogaleri/FA angazhim maksimal për situatën e përmbytjeve Nëntor - Dhjetor 2017Angazhimi i Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë për situatën e përmbytjeve.
NATO: Misioni i “Orikut” në Egje, moment i rëndësishëm për Forcat Detare shqiptare 24 nëntor 2017Misionit të anijes patrulluese të forcës detare shqiptare “Oriku”, e cila ishte pjesë e operacionit të NATO-s, “Sea Guardian”, i është dedikuar një shkrim në faqen zyrtare të NATO-s...
Ministrja Xhaçka në Ministerialin e NATO në Bruksel 8-9 nëntor 2017Ministeriali i NATO në nivelin e ministrave të Mbrojtjes, që u mbajt në datat 8 dhe 9 nëntor në Bruksel konfirmoi vlerësimin që aleatët...
BBC: Shqipëria rehabiliton varrezat e dëshmorëve pas dekadash të lëna në harresë 15 nëntor 2017Prestigjiozja britanike BBC, i ka bërë jehonë nismës së Ministrisë së Mbrojtjes për rehabilitimin e varrezave të dëshmorëve...
Mbyllet takimi i shefave të Mbrojtjes të NATO 17 shtator 2017Mbylli punimet formale Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila u zhvillua për herë të parë në vendin tonë...
Zhvillohet në Tiranë Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO 16 shtator 2017Në vendin tonë ka nisur punimet Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila mbledh së bashku shefat e shtabeve të ushtrive të vendeve anëtare të Aleancës...
Intervistë me gjeneral Petr Pavel, kryetar i Komitetit Ushtarak të NATO 15 shtator 2017Intervistë me gjeneral Petr Pavel dhënë për revistën "Mbrojtja"...
Zhvillohet stërvitja shqiptaro-britanike “Ushtar Eagle 17” 14 shtator 2017Në kuadër të stërvitjes së përbashkët ndërmjet FA të Shqipërisë dhe FA të Mbretërisë së Bashkuar u zhvillua sot “Dita e Vizitorëve të Shquar” të stërvitjes “Ushtar Eagle 17”...
Programi qeverisës 2017-2021 për Sigurinë dhe Mbrojtjen 13 shtator 2017Qeveria e re e RSH mori detyrën pas ceremonisë së betimit në Presidencë. Nga programi qeverisës 2017-2021 veçojmë pjesën që ka lidhje me Sigurinë dhe Mbrojtjen...
Ministrja Kodheli në Ministerialin e Mbrojtjes në Bruksel 29 qershor 2017Ministrja e Mbrojtjes znj. Mimi Kodheli në Bruksel ku mori pjesë në takimin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO...
Angazhimi i FA gjatë përmbytjeve, nëntor 2016 8 - 13 tetor 2016FA u angazhuan me forca dhe mjete në ndihmë të banorëve të prekur nga përmbytjet që përfshinë pothuajse gjithë vendin...
Forcat e Armatosura të Shqipërisë 2015-2016 2016Misionet, Modernizimi, Stërvitjet e Përbashkëta, Bashkëpunimi në fushën e mbrojtjes, ai civil-ushtarak dhe rekrutimet....
Kontributi i Forcave të Armatosura në infrastrukturë Shtator 2017Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura gjithmonë kanë treguar përkushtim dhe angazhim maksimal në ndihmë të popullsisë civile...
Bëhuni pjesë e Forcave të Armatosura janar 2015Ministria e Mbrojtjes për vitin 2015 do të pranojë 500 ushtarë/detarë aktivë në radhët e FA. Prej këtij kontingjenti, 250 ushtarë/detarë aktivë do të pranohen në fazën e parë ndërsa pjesa tjetër në gjashtëmujorin e dytë...
Bashoku edhe ti! Bëhu pjesë e nismës, #shqiperiajoduhanit
Strategjia e Sigurisë Kombëtare Korrik 2015Në themel të Strategjisë së Sigurisë Kombëtare të Republikës së Shqipërisë është aspirata e popullit shqiptar dhe vullneti politik për të realizuar vizionin e përbashkët...
Direktiva e Mbrojtjes 2018 Shkurt 2018 Dokumenti bazë mbi planet dhe programet e punës e të veprimtarive të MM, të FA në përmbushje të misionit kushtetues, si dhe detyrimeve si vend anëtar i NATO...
Revista Mbrojtja Nr. 02 (2018) Shkurt 2018Numri i fundit i revistës "Mbrojtja"...
Gazeta Ushtria 16 shkurt 2018Numri i fundit i të përjavshmes gazeta "Ushtria"...


Arkivi Lajmeve
Shkurt 2018
Ma En Pr Sh Di
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4